Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda

Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2h 12min Fantasy

8.3
IMDb 8.3/10 76 531 votes

2018

Opis

Akcja rozpoczyna się w 1927 roku, kilka miesięcy po wydarzeniach z pierwszego filmu, kiedy to Newton Skamander pomógł zdemaskować i schwytać czarnoksiężnika Gellerta Grindelwalda Ten jednak ponownie uciekł z więzienia i gromadzi wokół siebie zwolenników, którzy tak jak on uważają, że czarodzieje stoją wyżej niż wszystkie istoty niemagiczne – w tym ludzie Teraz na jego drodze stanie – dawniej jego najlepszy przyjaciel – Albus Dumbledore , któremu już raz udało się pokonać groźnego czarnoksiężnika. Czasy wojny to w świecie Newta Scamandera na razie jeszcze stosunkowo odległa przyszłość, wydarzenia przedstawione w filmie „Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda” rozgrywają się bowiem w 1927 roku, ale poczynania głównego antagonisty już przybierają na sile. „Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda” to druga część serii filmów, których akcja rozgrywa się w uniwersum Harry’ego Pottera, tyle że kilkadziesiąt lat przed tym, jak słynny czarodziej rozpoczął naukę w Hogwarcie. Scenariusz do filmu Fantastyczne Zwierzęta” Zbrodnie Grindelwalda napisała sama J.K. Rowling, autorka książek Harrym Potterze, a głównym reżyserem jest David Yates.

W sieci pojawił się już pierwszy zwiastun filmu Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda. Można już oglądać pierwszą zapowiedź filmu „Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda”, a w niej młodego Albusa Dumbledore’a w pełnej krasie. BURBANK, KALIFORNIA — W poniedziałek 3 lipca, rozpoczyęły się zdjęcia do nowego filmu przygodowego osadzonego w magicznym świecie J.K. Rowling — drugiej odsłony pięcioczęściowej serii filmowej, którą rozpoczęła produkcja Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć.

Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda to już drugi z pięciu planowanych filmów serii ukazującej przygody pisarza Newta Scamandera, którego ponownie zagra Eddie Redmayne. W filmie „Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda” wystąpią Eddie Redmayne, Katherine Waterston, Alison Sudol, Dan Fogler, Johnny Depp, Ezra Miller, Jude Law, Zoë Kravitz, Callum Turner, David Sakurai, Claudia Kim, Brontis Jodorowsky, Wolf Roth, Victoria Yeates, Derek Riddell, Poppy Corby-Tuech oraz Cornell S. John. Wprawdzie pierwszemu filmowi z cyklu po¶więconego zupełnie nowemu bohaterowi Rowling, Newtowi Skamandrowi – Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleĽć – zarzucano brak atmosfery, która charakteryzowała wcze¶niejsze filmy ze ¶wiata czarodziejów oraz skupienie się raczej na atrakcyjnej prezentacji ¶wiata niż budowaniu wci±gaj±cej fabuły, to ponad 800 mln.

Wbrew temu, co kilka lat temu zasugerowała J.K. Rowling, w nadchodzącym filmie Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda” (Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald”) Dumbledore (Jude Law) nie będzie otwarcie homoseksualistą. Już w 2016 roku J.K Rowling ogłosiła, że najnowsza produkcja z uniwersum Harry’ego Pottera, czyli Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć zostanie rozbita na pięć części. Światowa premiera filmu „Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda” zapowiedziana jest na 16 listopada 2018 roku.

Premiera filmu „Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda” w polskich kinach już 16 listopada 2018 roku. „Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda” to druga część serii filmów, których akcja rozgrywa się w świecie Harry’ego Pottera, ale kilkadziesiąt lat przed tym, jak najsłynniejszy czarodziej świata rozpoczął naukę w Hogwarcie. Scenariusz do filmu wyszedł spod pióra samej J. K. Rowling, więc zupełnie się nie obawiamy – zwłaszcza, że „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć” były dobrym i docenionym przez krytyków filmem (Oscar za najlepsze kostiumy i nagroda BAFTA za najlepszą scenografię).

Poniżej zobaczcie zwiastun filmu Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda:

Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda ONLINE PL

Related movies