Piękna i Bestia - oglądaj cały film online PL | All-Tube.pl
Piękna i Bestia

Piękna i Bestia

Beauty and the Beast

2h 12min MuzycznyRomans

7.3
IMDb 7.3/10 32 724 votes

2017

Opis

Condon początkowo planował jedynie zaczerpnąć inspirację ze ścieżki dźwiękowej oryginalnego filmu, ale chciał również włączyć większość piosenek Menkena i Ashmana z broadwayowskiego musicalu z zamiarem realizacji filmu jako „prostego, live-action i wysokobudżetowego filmu muzycznego” 17 Menken powrócił, aby skomponować muzykę do filmu, w którym znajdą się utwory z oryginalnej animacji jego autorstwa oraz Howarda Ashmana, a także nowy materiał napisany przez Menkena i Tima Rice’a 18 Ostatecznie nie wykorzystano piosenek napisanych do musicalu, a zamiast tego skomponowano cztery nowe utwory 19 20 Niektóre utwory zawierały niewykorzystane teksty Ashmana, które ostatecznie zostały wycięte z wersji animowanej 20. Poza EmmąWatson na ekranie pojawiają się DanStevens w roli księcia Adama, czyli tytułowej Bestii, LukeEvans w roli myśliwego Gastona, który walczy serce Belli, KevinKline jako Maurycy, ojciec Belli oraz EwanMcGregor jako Płomyk, StanleyTucci jako MaestroCadenza i EmmaThompson jako PaniImbryk. W internecie można posłuchać już fragmentu utworu śpiewanego przez Emmę Watson, który pojawi się w jednym z najgłośniejszych filmów 2017 roku – „Piękna i Bestia”. Emma Watson w roli Belli jest niemal idealną kopią tej postaci, którą animatorzy Disneya stworzyli na potrzeby filmu animowanego z początku lat ’90: ma talię osy, smukłe rączki, suknie jak z bajki.

Nieco gorzej wypada Bestia, nie tylko ze względu na nie do końca dopracowany wygląd (choć po pewnym czasie można się przyzwyczaić), ale też przez to, że postać ta mogłaby być mimo wszystko ciekawsza, tutaj jest nieco w cieniu Belli. W nowej serii książek przygotowanych specjalnie z okazji premiery kinowej najnowszego filmu Disneya Piękna i Bestia poznamy bohaterów dziecięcych fantazji – niezwykłą Bellę i okrutnego potwora z zaczarowanego zamku – tym razem w niezapomnianych kreacjach aktorskich. Susan Egan , która wcieliła się w rolę Belli w broadwayowskim musicalu, skomentowała wybór Watson jako „doskonały” 6 Paige ‚Hara , która użyczyła głosu Belli w oryginalnym filmie animowanym i jego sequelach, również pozytywnie skomentowała jej wybór do roli głównej bohaterki 7 , a także zaoferowała pomoc Watson w lekcjach śpiewu 8.

W styczniu 2015 roku Emma Watson ogłosiła, że zagra rolę Belli 3 Dwa miesiące później, w marcu, poinformowano, że Luke Evans i Dan Stevens wcielą się odpowiednio w role Gastona i Bestii 4 5 Reszta głównej obsady – Josh Gad, Emma Thompson, Kevin Kline, Audra McDonald, Ian McKellen, Gugu Mbatha-Raw, Ewan McGregor i Stanley Tucci – została ogłoszona między marcem a kwietniem tego samego roku. Ale Piękna i Bestia to nie tylko piękne opakowanie, to przede wszystkim głęboka fabularnie historia dziewczyny, która wyprzedza swoją epokę i ośmiela się marzyć rzeczach pozornie nieosiągalnych, to historia zamkniętego w ciele Bestii chłopca, który dorastał w zbytku, ale bez miłości, to historia, która po raz kolejny przypomina nam, że prawdziwe piękno często kryje się we wnętrzu. EmmaWatson wciela się w nim postać Belli, i jak mówi – jest to bohaterka bliska jej sercu.

Jędrzej Dudkiewicz Aktorska Piękna i Bestia jest tym, czym być powinna: odświeżeniem klasycznej animacji oraz chwytającą za serce, dającą dużo uśmiech i radości rozrywką. Nie dziwota więc, że w Bellę wcieliła się Emma Watson, która na co dzień, poza aktorstwem, jest aktywistką feministyczną oraz propaguje czytelnictwo. Jako że Piękna i Bestia to dość stara animacja (a jej projekt powstał jeszcze wcześniej), należało odświeżyć różne wątki fabularne.

To dobra informacja dla tych którzy nie przepadają za oglądaniem filmów w telewizji ponieważ z dubbingiem filmu Piękna i Bestia będą się mogli zapoznać w usłudze HBO GO w dowolnym momencie. Po sukcesie „Alicji w Krainie Czarów”, „Kopciuszka” i szczególnie „Księgi Dżungli” można być pewnym, że i ten film będzie wydarzeniem, jak inne premiery Disneya. W tej wersji filmu Le Fou (grany przez Gada) jest gejem 9 Fakt ten spotkał się zarówno z pozytywną jak i negatywną krytyką 10 , a niektóre kina, jak np. w Henagar , nie wyświetlą filmu ze względu na ten wątek poboczny 11.

Piękna i Bestia ONLINE PL

Related movies